Eljött ennek is az ideje!
Ugyan még egyáltalán nem mondhatjuk, hogy az online világban végzett munka érett tudományos háttérrel rendelkezne, mégsem csukhatjuk be a szemünket és a fülünket, nem engedhetjük ki a hallgatókat a főiskoláról és az egyetemről úgy, hogy ezen a területen nem adunk nekik rendszerezett, begyakorolt tudást!
2018 elején – őszinte örömömre – a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola rektora (korábbi, kevés eredményt hozó próbálkozásokat követően) engem kért fel a tantárgy tematikájának összeállítására és a tárgy tanítására.
Az első félév számomra is sok tanulságot hozott. Mi és hogyan működik? Hogy lehet a legjobban segíteni a hallgatókat a tanulásban, a feladatok elvégzésében? Mitől nem lesz ez számomra iszonyúan sok munka?
Írtam egy cikksorozatot az első félévről:
- Kommunikálni tanultunk
A tematika, az eredmények, a tanulságok. - Munkavégzést szimuláltunk
Saját maguk által kitalált munkahelyi feladatot kellett online együttműködés keretében elvégezniük. Sokaknak bejött! - Facebook a tanteremben
Csoportmunkában tervezték meg és hozták létre egy általuk kitalált cég Facebook-oldalát, és dolgoztak rajta. - Mindenki tud írni!
És valóban! Nagyon jó írások születtek a blogunkban (tartalmilag és technikai szempontból is). Aki nem szerette, félt tőle, ő is rájött, hogy tud érdekesen és jól írni. Nem csak blogoltunk, volt tartalomválogatás és infografika is. - Mi az eredmény?
Gyakorlatban látták a diákok (saját egyéni és csoportos feladatmegoldásaik révén) a különböző digitális platformok (nem csak a Facebook és a blogolás) üzleti célú használatát.
2020 februárjában elkezdődött az ötödik nekifutás, ezúttal már angolul is.
Elkezdtem megírni a friss tapasztalataimat, benne a távolról, digitálisan történő oktatással kapcsolatosakat is:
Digitális oktatási tapasztalatok
Oktatás a bezártság idején
Hogyan éltük túl a digitális oktatást?
Kellenek csoportos feladatok a főiskolán?
Miben tért el a levelező és a nappali tagozatos hallgatók élménye?