A múlt keddi ITBusiness Club reggelin (téma: kiberbűnözés) a bizalom, a mentalitás és az attitűd fontos szerepet játszott a téma elemzésében. Valószínűleg ezért is kapott meg ennyire, hiszen ezek rímelnek a kedvenc témámra, ami az együttműködés.
Hogyan változik meg a viselkedésünk az egyre szélesebb kapcsolati és együttműködési lehetőségek hatására? Hogyan lenne jó? Egyáltalán: mi a “jó”? Ahogy Mérő László többször is hangsúlyozta: még nagyon kevés ideje élünk ebben az online világban, és nem tudunk róla eleget ahhoz, hogy felfogjuk a hatásait. A jövő még homályosabb…
Ha az informatika területén a jövőre vagyunk kíváncsiak, érdemes a Gartner elemzéseit elolvasni. Ők sem rendelkeznek a jövőbelátás képességével, de a jóslataik képesek alakítani a jövőt.
Ők négy lehetséges kimenetet látnak, és azok közül a “szabályozott kockázat” (“Regulated Risk“) a legvalószínűbb. Ezt a következők jellemzik:
- a vállalkozások lesznek a támadók célkeresztjében,
- még több kormányzati szabályozás jön,
- kiberháborúk,
- kritikus infrastruktúra fokozott védelme,
- növekvő költségek,
- ugyanakkor a kockázatok csökkenése kérdéses.
A második legvalószínűbb a koalíciók uralma (“Coalition Rule“), ahol hadurak és kartellek uralkodnak, céges kiberbirodalmak jönnek létre, nem teljesen követik a hatástalan szabályokat, és növekszik a kémkedés, egyre nagyobbak lesznek az üzleti károk.
Érdemes elolvasni az egészet: http://my.gartner.com/webinardetail/resId=2479415?srcId=1-2949089475target= (ingyenes regisztráció szükséges).